Ścieżka powrotu

 

 baner webinar Jak uspokoić pęcherz moczowy

Webinar jest realizowany w ramach programu edukacyjnego Akademia Pielęgniarstwa i Położnictwa Sudocrem Expert w partnerstwie z Polskim Towarzystwem Położnych.
Patronat honorowy nad programem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych. Partnerem programu jest Teva.

 

Bezpłatna rejestracja na webinar: 

Jakie są różnice między szczepieniami skojarzonymi i bezpłatnymi? Po których odporność utrzymuje się dłużej? Czy szczepionki skojarzone są bezpieczne i skuteczne również dla wcześniaków? Jakie korzyści wynikają z zastosowania szczepionek dla wszystkich uczestników procesu szczepienia? Które szczepionki dają mniej NOP-ów?
W których znajduje się rtęć, a w których nie?
Na te i inne pytania odpowiedziała prof. dr hab. n. med. Aneta Nitsch-Osuch, pediatra, epidemiolog i specjalista zdrowia publicznego w rozmowie z dr hab. n. o zdr. Beatą Piętą.

Rozmowa odbyła się w ramach programu edukacyjnego Akademia Położnej w partnerstwie z Polskim Towarzystwem Położnych.

Szczepionki skojarzone to jedno z lepszych rozwiązań zmniejszające ilość wizyt szczepiennych, jakie musi przejść dziecko na wczesnym etapie życia. Niektórzy uznają je za niebezpieczne i szkodliwe dla dzieci, w efekcie rezygnują z szczepionek skojarzonych i wracają do pojedynczych szczepień. Jednak badania wskazują jednoznacznie, że szczepionki skojarzone są bezpieczne, nie wywołują powikłań, choć – jak w przypadku każdej szczepionki – może wystąpić niepożądany odczyn poszczepienny. Nie ma żadnego związku między szczepionkami skojarzonymi a autyzmem. Nie ma w nich także rtęci ani jej związku.
Dyskusję o zasadności szczepionek skojarzonych powinna poprzedzić więc rzetelna rozmowa dotycząca ich bezpieczeństwa i działania. Być może wtedy uda się rozwiać przynajmniej część wątpliwości dręczących rodziców.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w bezpłatnym webinarze: Bez tabu - NTM w ciąży i po porodzie

Termin: 11 października 2023godz. 19.00-20.00

Bezpłatna rejestracja na webinar: 

https://www.edukacjapacjenta.pl/webinary/vimeo/28/sudocrem-11-10-2023#pageMain

Nietrzymanie moczu może dotyczyć około 50% kobiet na pewnym etapie życia, szczególnie w czasie ciąży i po porodzie. Dokładną częstość występowania trudno jest ustalić, ponieważ kobiety zazwyczaj skrywają te dolegliwości i nie wiedzą, że powinny lub nie chcą szukać pomocy. Pomimo, że świadomość i profilaktyka NTM wraz z fizjoterapią uroginekologiczną oraz ćwiczeniami mięśni dna miednicy stają się coraz bardziej popularne to jednak NTM nadal jest problemem miliona Polek, ale do specjalistów zgłasza się jednak tylko niewielka liczba pacjentek. Wynika to przede wszystkim z poczucia wstydu. Dlaczego nietrzymanie moczu nadal pozostaje tematem tabu i bywa źródłem frustracji i lęków, znacząco obniżając jakość życia, a do tego wpływa na relacje z otoczeniem? Jak diagnozować NTM, jakie są pierwsze objawy? Czy można odwrócić tę tendencję? Jak postępować? Jaką profilaktykę NTM zalecić w ciąży i po porodzie opowie prof. dr hab. n. med. Ewa Barcz, ginekolog, Kierownik Katedry Ginekologii i Położnictwa Collegium Medicum UKSW Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie 

Webinar jest realizowany w ramach programu edukacyjnego Akademia Pielęgniarstwa i Położnictwa Sudocrem Expert.

Patronat honorowy nad programem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, patronat merytoryczny Polskie Towarzystwo Położnych, partnerem programu edukacyjnego jest Teva. 

© 2015-2017 Polskie Towarzystwo Położnych. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wyszukiwarka