Ścieżka powrotu

Szanowni Państwo,

w dniach 17–18 października 2025 roku w Lublinie odbędzie się Konferencja pt. „Interprofesjonalna opieka nad kobietą i noworodkiem – wyzwania i dobre praktyki”.

Konferencja Poloznictwo Lublin 2025

To wyjątkowe wydarzenie będzie przestrzenią do bezpośredniej wymiany doświadczeń, prezentacji wyników najnowszych badań naukowych oraz dyskusji na temat współczesnych wyzwań w opiece nad kobietą i dzieckiem, z uwzględnieniem interprofesjonalnego podejścia i ścisłej współpracy między zawodami medycznymi.

Celem Konferencji jest stworzenie forum dialogu i refleksji nad zagadnieniami związanymi z opieką nad kobietą i noworodkiem – zarówno z perspektywy klinicznej, jak i psychospołecznej.

Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi doniesieniami naukowymi, aktualnymi standardami postępowania, nowoczesnymi metodami diagnostycznymi i terapeutycznymi, a także z przykładami sprawdzonych praktyk klinicznych. Nie zabraknie również tematów poświęconych współpracy interprofesjonalnej, wsparciu psychospołecznemu, roli edukacji oraz potrzebie ciągłego rozwoju zawodowego – zwłaszcza w kontekście dynamicznych zmian zachodzących w systemie ochrony zdrowia.

Jestem przekonana, że bogaty program merytoryczny, obecność uznanych ekspertów oraz możliwość bezpośrednich spotkań sprawią, iż udział w konferencji będzie nie tylko źródłem aktualnej wiedzy, lecz także inspiracją do dalszej współpracy, refleksji i rozwoju zawodowego.

 

agnieszka bien foto

   Z wyrazami szacunku,

   Dr hab. Agnieszka Bień, prof. uczelni

 

 

 W tej rozmowie poruszymy temat, który jest codziennością wielu położnych: jak rozmawiać o szczepieniach, by wspierać, a nie oceniać? Jak edukować, by naprawdę docierać?

Oglądaj, posłuchaj uważnie i znajdź odpowiedź.

Baner PTP videopodcast Edukacja jako narzędzie położnych w budowaniu zaufania do szczepieńjpg

Strona z wydarzeniem/wideopodcastem: https://www.edukacjapacjenta.pl/programy/podcasty/838/edukacja-jako-narzedzie-poloznych#pageMain

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, patronat merytoryczny Polskiego Towarzystwa Położnych.

Zmiana zaczyna się od rozmowy.

Ten podcast to zaproszenie do refleksji nad tym, jak położna – jako osoba pierwszego kontaktu – może realnie wpływać na decyzje rodziców. O sile dialogu, zaufaniu i roli codziennej edukacji.

Baner PTP Zmiana postaw poprzez dialog jak położne mogą efektywnie rozmawiać z rodzicami o szczepieniach

Strona z wydarzeniem/podcastem: https://edukacjapacjenta.pl/programy/podcasty/839/zmiana-postaw-poprzez-dialog/

 

 baner PTPoł podcast Jak położne mogą wspierać zdrowie mikrobioty

Strona z wydarzeniem/podcastem: https://www.edukacjapacjenta.pl/programy/podcasty/830/jak-polozne-maja-wspierac#pageMain

 

Wszystko zaczyna się w jelitach - czy tak jest faktycznie? Jakie są powiązania pomiędzy stanem mikrobiomu, a działaniem organizmu?

Czy sposób przyjścia na świat, czyli poród naturalny lub cięcie cesarskie ma znaczący wpływ na kształtowanie mikrobiomu dziecka?

Co i jak mówić o mikrobiocie w sposób zrozumiały dla pacjenta opowiada prof. Hanna Szajewska, Kierownik Kliniki Pediatrii WUM

Nowości

Najczęściej przeglądane

Kontakt

Wyszukiwarka