Zaproszenie na warsztaty dla położnych "Wybierz łagodność"

Rok 2019 jest dla marki JOHNSON’S ® przełomowy!

Po ponad 125 latach obecności na rynku produktów dla dzieci, wyznaczania trendów w pielęgnacji, prowadzenia badań w zakresie skóry dziecka i jego rozwoju, przyszedł czas na wsłuchanie się w pierwszej kolejności w potrzeby rodziców. A te są jasno sprecyzowane – prosty skład, surowce roślinne oraz formuły pozbawione barwników, parabenów i SLS/SLES. Taki właśnie jest nowy JOHNSON’S® - to największa historyczna zmiana zarówno w kwestii formuł, jak i opakowań.

 

Zmieniając się tak bardzo, pozostajemy nadal sobą – firmą, dla której priorytetem jest bezpieczeństwo skóry najmłodszych, mającej świadomość, że pielęgnacja nie ogranicza się do oczyszczania i nawilżania, ale jest okazją do budowania więzi z dzieckiem i przyczynia się do jego harmonijnego rozwoju. Do tej ogromnej zmiany przygotowywaliśmy się długo i rzetelnie w każdym aspekcie. W wyniku tych starań nowe, lepsze składy przewyższają dotychczasowe standardy bezpieczeństwa – to  60% mniej składników i aż 90% pochodzenia naturalnego i 0% parabelnów, SLS i SLES.

Globalne badania i współpraca

Nowe formuły JOHNSON’S® to efekt współpracy marki z rodzicami z całego świata. Chcąc w pełni zrozumieć potrzeby związane z pielęgnacją niemowląt oraz to, w jaki sposób kosmetyki mogą wzmacniać więzi z dzieckiem, przeprowadzono – przy wykorzystaniu najnowszych technik w zakresie badań konsumenckich – niemal 9000 rozmów z rodzicami w siedmiu krajach (Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Indie, Chiny, Brazylia, Filipiny, Arabia Saudyjska). Ostatecznie, zanim nowe produkty trafiły na rynek, zostały przetestowane przez niemal 11 500 osób. Połączenie surowców naturalnych, których oczekują rodzice milenijni, z rygorystycznymi normami bezpieczeństwa marki zaowocowało stworzeniem najbardziej zaawansowanych formuł produktów w całej ponad wiekowej historii marki.

Czym jest łagodny kosmetyk?

Po stworzeniu nowych, ulepszonych kosmetyków, które zostały skomponowane tak, aby być w 100% łagodnymi, JOHNSON’S® postanowił poświecić zagadnieniu łagodności tegoroczne warsztaty dla położnych. „Wybierz łagodność” to już czwarta edycja działań społeczno-edukacyjnych JOHNSON'S® skierowanych do środowiska medycznego. Poruszanie tematów związanych z odpowiednią pielęgnacją noworodków ma na celu zwiększenie świadomości opiekunów najmłodszych, przedstawienie najnowszych badań i integrację praktyków.

W tym roku do współpracu zaprosiliśmy dwóch niezależnych ekspertów – psycholożkę Annę Zdral z Fundacji Rodzić po Ludzku i  dr hab. n. med. Wojciecha Feleszko. Jesteśmy już na półmetku kampanii – za nami warszaty w Warszawie, Poznaniu, Łodzi i Katowicach. Wciąż można zapisywać się na warsztaty w  Krakowie, Gdańsku, Lublinie i Wrocławiu.

Łagodne kosmetyki dla dzieci nie mogą zakłócać mikroflory bakteryjnej obecnej na skórze – powinny umożliwiać jej swobodny rozwój jednocześnie pozbywając się brudu i zanieczyszczeń. Ekspertem w zakresie mikrobiomu skóry noworodków i starszych dzieci jest dr hab. n. med. Wojciech Feleszko, który ma ponad piętnastoletnią praktykę w leczeniu chorób układu oddechowego, alergii i chorób infekcyjnych u dzieci. Podczas swojego wykładu „Mikrobiom skóry i jego znaczenie dla rozwoju niemowląt” nie tylko dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, ale także wyczerpująco odpowiada na pytania odbiorców.

Anna Zdral, przedstawicielka fundacji Rodzić po Ludzku podczas warsztatu „Jak komunikować się i wspierać mamy podczas połogu?” dotyka tematów związanych z komunikacją i wsparciem młodych rodziców okresie połogu.

Wszyscy goście mogą również poznać nowy, łagodny świat JOHNSON'S® po historycznej zmianie podczas warsztatów w dwóch specjalnych strefach – Cotton Touch i w showroomie marki. Więcej szczegółów i zapisy na stronie https://www.johnsonsbaby.com.pl/zapisy-na-warsztaty

 

warsztaty Agnieszka Machnio

© 2015-2017 Polskie Towarzystwo Położnych. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wyszukiwarka