Chemia + konsument = fobia

O kosmetykach naturalnych, popularnych składnikach i bezpieczeństwie produktów pielęgnacyjnych dla dzieci wypowiadają się dzisiaj osoby zupełnie do tego nieprzygotowane. W efekcie w obiegu informacyjnym mamy do czynienia z nagromadzeniem licznych kosmetycznych mitów i fobię na temat szkodliwości niektórych surowców – mówi dr. inż Magdalena Sikora, która specjalnie dla nas napisała kilka słów na temat chemofobii i jej skutków.

Dobra położna jest jak siostra, czasem matka, przyjaciółka i powierniczka. Musi mieć wiedzę, bo wiedza buduje autorytet. To jeden z tych zawodów, gdzie cały czas trzeba się kształcić – twierdzi Katarzyna Bosacka, ekspertka akcji społecznej „Sprawdzone-udowodnione! czyli cała prawda o kosmetykach dla dzieci” organizowanej przez JOHNSON'S®. Jako mama czwórki dzieci i autorka książek tłumaczy na czym polegają mądre wybory konsumenckie i w jaki sposób na nasze zakupy wpływają informacje przekazywane przez media.

Po pierwsze – bezpieczeństwo

Podczas warsztatów „Sprawdzone – udowodnione! Czyli cała prawda o kosmetykach dla dzieci” można nie tylko samodzielnie stworzyć produkty pielęgnacyjne i myjące dla niemowląt, ale także poznać ten proces z perspektywy producenta. Obalamy wiele popularnych mitów dotyczących składników, gotowych kosmetyków, ale również stajemy twarzą w twarz z obecnymi trendami w pielęgnacji dzieci i weryfikujemy ich zasadność. O tym, w jaki sposób dbamy o zdrową skórę najmłodszych, pisze wieloletnia ekspertka JOHNSON’S® Agnieszka Machnio.

Sprawdzone i udowodnione! Fakty i mity o kosmetykach dla dzieci

W jaki sposób odczytywać składy kosmetyków na etykietach? Czym są micele i w jaki sposób oczyszczają skórę? Czy produkty pielęgnacyjne bez konserwantów są bezpieczne? Na te pytania można znaleźć odpowiedź w ramach warsztatów „Sprawdzone – udowodnione! czyli cała prawda o kosmetykach dla dzieci”. W specjalnie stworzonym na tę okazję laboratorium swoim doświadczeniem podzielą się ekspertki: dziennikarka Katarzyna Bosacka, specjalistka w zakresie surowców i produktów półproduktów kosmetycznych dr inż. Magdalena Sikora i wieloletnia ekspertka marki JOHNSON'S® Agnieszka Machnio. W trakcie cyklu warsztatów w największych polskich miastach każdy z uczestników będzie miał okazję samodzielnie stworzyć łagodny płyn do mycia.

© 2015-2017 Polskie Towarzystwo Położnych. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wyszukiwarka